Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
    Jeśli ktoś miał okazję jeździć na oponach wymienionych poniżej w rozmiarze 195/65/15 to prosiłbym o opinię:

    3. Continental ContiPremiumContact 5
    W zeszłym roku kupiłem 2szt. CPC5, założone na przód. Póki co ciężko oceniać, bo przejechały 5kkm, ale generalnie nie mam powodów, aby na nie narzekać.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • logan_x Ja jeżdżę na Michelin Energy Saver i powiem tak:
      -> przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni - brak uwag;
      -> spalanie -> rzeczywiście samochód spala sporo mniej niż na GY UG9;
      -> hamowanie na suchej i mokrej drodze brak uwag;
      -> opona bardzo trwała (bardzo wolno znika bieżnik)
      -> czasem przy gwałtownym ruszaniu na mokrej nawierzchni koła na moment stracą przyczepność i dochodzi do buksowania
      -> niestety opona dosyć mocno szumi przy prędkościach autostradowych (140 km/h)

      Generalnie jestem bardzo zadowolony z tych opon

      Komentarz


      • Witam!
        Ostatnio pisałem o oponach Vredestein ultrac sessanta 225/45 r17 gdyż miałem je kupować ale to co zrobiły mojemu koledze troszkę mnie wystraszyło i wezmę jednak rainsport 3. Dodaje zdjęcie. Pozdrawiam.
        Załączone pliki
        Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
        Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

        Komentarz


        • Witam!
          Idzie wiosna a w zwiazku z tym poszukuję kół. Auto to OII FL 2.0 CHFC podkręcone do 185 KM.
          Zawieszenie pełna seria. Sporo poczytałem, ale nadal czuję się w temacie nieco niepewnie.
          Wstępnie wybrałem Fulda SportControl 2 225/45 R17 i do tego felga Dezent RE 7x17 tylko nie wiem które ET najbezpieczniej: 38, 40 czy 45?
          Będę wdzięczny z wszelkie wskazówki!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
            Jeśli ktoś miał okazję jeździć na oponach wymienionych poniżej w rozmiarze 195/65/15 to prosiłbym o opinię:
            1. Pirelli P1 Cinturato Verde
            2. Nokian Line
            3. Continental ContiPremiumContact 5
            O innych modelach też chętnie poczytam.
            Na poprzedniej stronie zastanawiałem się nad zakupem... teraz juz mam opinie. Zakupiłem RainExpert3. Opona klei bardzo fajnie... jednak moje poprzednie odczucia sie potweirdziły i w tym modelu - jest mocno "gumowo". Jadąc 100km/h przy lekkich ruchach kierownicy czas zwłoki jest dość spory. Trochę żałuję że nie skusiłem się na 16tke z innym profilem.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
              w rozmiarze 195/65/15 to prosiłbym o opinię:
              Continental ContiPremiumContact 5
              Zamieszczone przez maarkov Zobacz wpis
              RainExpert3. Opona klei bardzo fajnie... jednak moje poprzednie odczucia sie potweirdziły i w tym modelu - jest mocno "gumowo"
              jeździłem na w/w oponach 1 lub 2 generacji w rozmiarze 195/65/15, na początku wszystko było ok, niestety po 3 sezonach opony zrobiły się plastikowe, dla porównania następne YokohamyAA01 zrobiły się plastikowe po ok. 8 sezonach. Teraz 2 sezon Dębica Presto HP, na razie jestem pozytywnie zaskoczony ale zobaczymy za rok, dwa lata.

              Maarkov próbowałeś "gumowatość" zniwelować podnosząc ciśnienie w oponach ??
              *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

              Komentarz


              • Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
                3. Continental ContiPremiumContact 5
                Jeździłem na nich w O I i teraz w O III. Dobre, może nie idealnie ciche, trochę szybko się zużywają.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • pietrek miałem barumy polarisy (chyba model 2) w superbie z mocą 169/374, zwykłe 195/65 r15 rozmiar standardowy i nie wiem skąd taką opinie masz szczerze mówiąc. za tą cene świetne opony dla mnie, nie jest to opona z górnej półki, ale zwykłym oponom nie ustępuje niczym, w śniegu b. dobrze się spisywała. chyba, że nowsze generacje opony się pogorszyły. o letnich się nie wypowiem, bo nie miałem

                  Rain experty 205/55 r16 teraz założone na aucie....prowadzenie jest ok i hałas, woda też....ale opony jakieś dziwne, mają wprawdzie parę lat, chyba 12 rok, bieżnika jeszcze sporo, nie katowane, ale trochę krzywią się na powierzchni, z tego powodu mam delikatne bicie, mimo dwukrotnego wyważania - jedna albo dwie opony dostaly takie coś. Może to efekt owego procesu plastikowatości, o którym piszecie, że twardnieją i się krzywią wtedy?. Nie polecam w każdym razie. a niby made in germany ten sezon przebujam jeszcze na nich,a w następnym chyba zapodam Kormorany Gamma b2, które zostały mi w garażu, głośniejsze, ale przynajmniej proste są

                  Idealnie ciche są i klejące są Continentale SportContact, każdej generacji, ale zużywają się okropnie i cenę mają nie małą. To zupełnie inna liga jednak jazdy
                  Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez b-bar01 Zobacz wpis


                    jeździłem na w/w oponach 1 lub 2 generacji w rozmiarze 195/65/15, na początku wszystko było ok, niestety po 3 sezonach opony zrobiły się plastikowe, dla porównania następne YokohamyAA01 zrobiły się plastikowe po ok. 8 sezonach. Teraz 2 sezon Dębica Presto HP, na razie jestem pozytywnie zaskoczony ale zobaczymy za rok, dwa lata.

                    Maarkov próbowałeś "gumowatość" zniwelować podnosząc ciśnienie w oponach ??
                    Jeszcze nie testowałem z ciśnieniem. Boję się, że przez zwiększenie cisnienia niewiele się zmieni charakterystyka bujania a zacznie się zdzierać nie w tym miejscu gdzie powinno. Tak czy inaczej spróbuję, zobaczymy.
                    Swoją drogą szkoda, że opony które na prawdę trzymają się fantastycznie nawierzchni majątak słaby/miękki bok.

                    Komentarz


                    • Ja z rainexpertów byłem zadowolony. Przejeździłem na nich 5 sezonów. Utraty wyważenia nie było, nie stały się też "plastikowe". Dość komfortowe, na mokrym całkiem spoko, choć na zimówkach uniroyala ms plus 66 było jeszcze lepiej.
                      Przesiadłem się w zeszłym roku na dunlopy bluresponse i jakiegoś szału nie odczułem. Dunlop jakby ciut bardziej precyzyjny na suchym i wiadomo, że w głębokich kałużach lepszy od starych uniroyali. Za to przy niskiej szybkości zdecydowanie bardziej go słychać, nawet bardziej niż zimówki, a niby wg producenta takie ciche.
                      Z plusów dunlopa to na nich zrobiłem rekord niskiego spalania, więc pewnie mają faktycznie niskie opory toczenia, no i po jednym sezonie zużycie minimalne. Rainexpert szybciej schodził, ale i tak sporo km na nich zrobiłem.
                      Ostatnio edytowany przez kylo125; 5732.

                      Komentarz


                      • Rainexpert 3 pod koniec drugiego lata i 8tys km dużo słabiej trzymie na mokro niż jak nowe. Tego typu standardowe produkty starzeją się bardzo szybko. Niestety ale w tym rozmiarze nie było nic innego nowego (max.6 mcy od daty produkcji) bo wszyscy kupują gnioty typu passio.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • kylo, to fakt ciche są te opony. u mnie bicie nie jest jakieś masakryczne, lekko je czuje, ale jednak. także też jestem w sumie nastawiony ok generalnie, co do prowadzenia nie mam zastrzeżeń i trzymania, na mokrym fajnie siedzą też oczywiście. było super, gdyby nie te krzywizny

                          Komentarz


                          • sebastian, kupują Passio, bo na to ich stać i nie ma co się dziwić. to normalne, mnie bardziej dziwi widok chinoli dennych jakiś zapakowanych na luksusową furę, bo właściciel poskąpił na ogumieniu.....chciwus. a potem dzwon....bo moc za duża, a opona nadająca się do osiągów 126p, mimo super wyglądającego bieżnika i rozmiaru

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez maarkov Zobacz wpis

                              Jeszcze nie testowałem z ciśnieniem. Boję się, że przez zwiększenie cisnienia niewiele się zmieni charakterystyka bujania a zacznie się zdzierać nie w tym miejscu gdzie powinno. Tak czy inaczej spróbuję, zobaczymy.
                              Swoją drogą szkoda, że opony które na prawdę trzymają się fantastycznie nawierzchni majątak słaby/miękki bok.
                              Bo one dlatego się dobrze trzymają mokrego i nierównego bo mają miękki bok
                              Ostatnio edytowany przez zepter00; 3842.
                              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                sebastian, kupują Passio, bo na to ich stać i nie ma co się dziwić. to normalne, mnie bardziej dziwi widok chinoli dennych jakiś zapakowanych na luksusową furę, bo właściciel poskąpił na ogumieniu.....chciwus. a potem dzwon....bo moc za duża, a opona nadająca się do osiągów 126p, mimo super wyglądającego bieżnika i rozmiaru
                                Dokładnie, kiedyś nawet na wykopie była chyba mała aferia, bo ktoś wrzucił w jaki sposób tak naprawdę są "odnawiane" opony bieżnikowane. A wiec bierze się takie ostre narzędzie, oponę wkłada się na coś w rodzaju tokarki i jedzie się z tematem.
                                Tutaj znalazłem ten filmik:



                                Poza tym różnice cenowe pomiędzy jednak nówkami a bieżnikowanymi, nalewkami i innymi cudami nie są aż tak wysokie.

                                Wrzucam tutaj porównanie tych popularnych typów opon: Ranking opon letnich 205/55 R16 >> Oponeo
                                wraz z informacją na youtube na co należy zwracać uwage przy zakupie.

                                Komentarz


                                • Witam!
                                  Wlasnie sam stoje nad problemem oponek do swojej Octy 1LF 1.9TDI
                                  Co byscie wybrali 195/65 R15 ???
                                  - Uniroyal RainExpert 3 91H - prod. Francja
                                  - Hankook Kinergy Eco k425 - prod. Słowacja?
                                  czy moze dolozyc do:
                                  - Dunlop Sport Bluresponse - prod. Polska

                                  Komentarz


                                  • Co lepsze w rozmiarze 225/45/R17:
                                    Goodyear Efficentgrip performance czy Dunlop Sport maxx RT?

                                    Ori Micheliny Primacy HP zrobiły się już za głośne i trochę stare.

                                    Komentarz


                                    • Witam, stoję przed zakupem letnich opon i zastanawiam się między: (rozmiar 195/65/15)
                                      -Dębica Presto HP
                                      -Hankook Ventus Prime3 K125
                                      Proszę o szybką poradę, ewentualnie co innego lepiej kupić w tym przedziale cenowym

                                      Komentarz


                                      • Żadne z w/w. Kupiłem Hankook K125 i o ile na suchym są genialne, to na mokrym pozostawiają dużo do życzenia.

                                        Lepiej wziąć Firestone Roadhawk albo Toyo CF2

                                        Komentarz


                                        • Na lato wydaje mi się że lepiej wziąć trochę twardszą mieszankę, która po pierwsze wolniej się zużywa a po drugie stosunek przyczepności do prędkości uważam że jest bardzo dobry. Może w mokrej nawierzchni nie ma rewelacji, ale suma sumarum i tak jest lepiej od opon na miękkiej mieszance.
                                          Od Bridgestone dobry jest model DriveGuard, czyli konkretnie ten tutaj Bridgestone DriveGuard » Sprawdź testy i opinie » Oponeo

                                          Komentarz


                                          • Opony na 5/6 lat, jak pisze producent/sprzedawca pojazdu na lato/zimę się nie sprawdzają (nawet drogie, w moim przypadku GOOYEAR AGLE F1). Chińczyki od razu out. Trzeba zainwestować w sprawdzone opony na góra 4 lata i będzie OK. To tylko moja opinia

                                            Komentarz


                                            • Świetny okres na zakup opon letnich. sklepopon.com i dla przykładu w rozmiarze 195/65R15:
                                              Firestone TZ300 alpha po 140zł
                                              Firestone Roadhawk po 157zł
                                              Toyo CF2 po 163zł

                                              Komentarz


                                              • Ze swojej strony polecę Uniroyal Rainexpert 3 w rozmiarze 195/65 15,auto dobrze hamuje i prowadzi się na mokrym, na suchym trochę głośne ale bez zbytniej przesady.

                                                Komentarz


                                                • Prośba o poradę: opony letnie do Golfa 4. Priorytet: przyczepność. Rozmiar 175/80/14. Co wybrać:
                                                  1. Firestone Multihawk 2.
                                                  2. Hankook Kinergy Eco K425.
                                                  3. Uniroyal RainExpert 3.
                                                  Wszystkie w tej samej cenie.
                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz


                                                  • Witam, jako że sezon tuż tuż co polecacie wybrać w rozmiarze 195/65/R15 Octa II 1.6 TDI

                                                    195/65R15 HANKOOK KINERGY ECO K435 91T - grudzień 2017 r.
                                                    195/65R15 KLEBER DYNAXER HP3 91H - 2016 r.
                                                    195/65R15 UNIROYAL RAINEXPERT 3 91T - 2017 r.

                                                    195/65R15 FIRESTONE ROADHAWK 91H - 2017 r.
                                                    Ostatnio edytowany przez modoc007; 44526.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X